Dolny Śląsk od lat uważanych jest za obszar posiadający miejsca idealne do zwiedzania. Ich ilość jest wręcz niebywała. Ogromne zainteresowanie wzbudzają szczególnie dolnośląskie zamki. To miejsca pełne historii, które każdego dnia przyciągają całe tłumy turystów, których takie klimaty szczególnie fascynują. Warto zapoznać się z takimi, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Zamek Czocha

Pierwszy zamek, który bezapelacyjnie warty jest polecenia, to Zamek Czocha. Powstał on w latach 1241-1274 na rozkaz czeskiego władcy, Wacława. To budowla wielokrotnie przebudowywana i okradana, ale dzisiaj przyciąga turystów swoją niezwykłą tajemniczością. Wiele osób nazywa go zamkiem nawiedzonym, gdyż uważają, że zmarli, którzy stracili swoje życie właśnie w tym miejscu, bez przerwy tam powracają.

Zamek Grodziec

Kolejnym z niezwykłych zamków jest Zamek Grodziec. Położony jest w bardzo malowniczym miejscu, a dokładniej na stromym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m. To nie tylko piękne, ale i zarazem miejsce niezwykle tajemnicze. Szczególnie w czasie, gdy nabył ją Willibald von Dirksen. Każdy, kto zdecyduje się zwiedzić ten obiekt, zdecydowanie powinien się przed tym zagłębić się w tę historię, by podczas oglądania, jeszcze bardziej poczuć w sobie dozę tajemniczości.

Zamek w Goi Dzierżoniowskiej

Trzecim miejscem wartym zobaczenia jest Zamek w Goi Dzierżoniowskiej. To malowniczy zamek, który jest położonym między Wzgórzami Krzyżowymi a Gumińskimi. Wielu ludzi uważa, że do dnia dzisiejszego dzieją się tam tajemnicze rzeczy. Istnieje historia, która mówi, że po dawnych komnatach krążą duchy trzech szlachcianek, które bez przerwy lamentują. Podobno szczególnie aktywne były podczas ostatniego remontu. Jednego razu porozrzucały deski, a jeszcze innym razem podobno wysypały zgromadzony tam cement. Niektórzy turyści wręcz zaklinają się, że widywali w oknie kobiety, które ubrane były w zwiewne suknie.

Na uznanie zasługuje fakt, że jeszcze niedawno miejsce to było istną ruiną, a dzisiaj jest pięknym odrestaurowanym zabytkiem, który każdego dnia przyciąga nowych turystów. Mimo faktu, że wybudowany został w XVI wieku, to do dziś ma w sobie elementy epoki odrodzenia.

Te przykłady dobitnie pokazują, że Dolny Śląsk jest miejscem, które pełne jest pięknych, niesamowitych miejsc, jakie swoją tajemniczością sprawiają, że co chwile pojawiają się tu fani takich historii, którzy z ogromną dozą radości odkrywają coraz to nowsze sekrety. To znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, w niezwykle urokliwych zakątkach.

Skomentuj