IT i technologie

laptop

Co czwarty Polak boi się ataku cyberprzestępców

Blisko co czwarty Polak boi się, że w czasie pandemii padnie ofiarą hakerów wyłudzający dane osobowe. Równocześnie blisko 60 proc. respondentów nie wie lub nie jest pewna, jakie działania należy podjąć w takim przypadku. Niestety, nie robimy wszystkiego, żeby zapobiec podobnym sytuacjom. 1/3 z nas nie dba o to, by hasło do logowania w banku lub serwisie internetowym było odpowiednio trudne, a ponad 20 proc. ankietowanych nigdy go nie zmieniło. To wyniki badania przeprowadzonego przez serwis ChronPESEL.pl i Krajowy Rejestr Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

dziewczyna siedzi przed laptopem

Branża eventów w złej kondycji finansowej. Wydarzenia online receptą na kryzys

Branża eventowa w Polsce odpowiada za 1,5 proc. PKB, a jej wartość wynosi ok. 3 mld zł. Jednak to właśnie ona najmocniej odczuła skutki lockdownów – blisko połowa firm znajduje się w złej kondycji finansowej, z czego 20 proc. w bardzo złej. Jednocześnie rośnie popularność eventów online. W 2021 r. w Polsce za pośrednictwem polskiej platformy ClickMeeting odbyło się jak na razie 10,4 tys. wydarzeń dla ponad 100 uczestników – o 50 proc. więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rekordowe wydarzenie online zarobiło 57 tys. zł.

zmywarka

Czy zmywarka to zawsze ekorozwiązanie?

Zmywając ręcznie, zużywamy ok. 90 litrów wody. Zmywarce wystarczy tylko 10 litrów. W kontekście suszy hydrologicznej wybór wydaje się więc oczywisty. Jednak, aby nasze naczynia lśniły czystością, potrzebne są tabletki lub kapsułki. I tu pojawia się problem, bowiem zawarte w wielu z nich fosforany, są jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia polskich wód. Czy da się wyjść z tego ekologicznego impasu?

dziewczyna z laptopem

Kupujesz przez internet? Rób to bezpiecznie

Coraz więcej Polaków kupuje online. Wzrasta liczba osób, które po raz pierwszy zrealizowały zakupy w ten sposób. Zarówno sprzedający, jak i kupujący chce mieć pewność, że transakcja jest bezpieczna. Na większy komfort i poprawę bezpieczeństwa wpływają przesyłki oferowane przez dany serwis ogłoszeniowy. I taką opcję uruchomił serwis z blisko 20 milionami ogłoszeń – OLX.

Sluchawki

Słuchawki Bluetooth królami wygody

Słuchawki Bluetooth w ostatnim czasie wzbudzają ogromne zainteresowanie. To dla wielu osób wielkie udogodnienie. Niezależnie od tego, w jakim miejscu będzie się z nich korzystać, zawsze spełnią swoją rolę i zadowolą swoją funkcjonalnością każdego właściciela. To z właśnie z myślą o dobru klienta stworzyli ten genialny produkt. Czym wyróżniają się takie słuchawki. Jak wybrać te najlepsze?

media spolecznosciowe

Media społecznościowe cichym zabójcą ludzkości

W obecnych czasach dostęp do mediów społecznościowych ma praktycznie każdy. Wszystkie osoby, które posiadają dostęp do internetu w telefonie, i komputerze, swobodnie korzystają z możliwości, jakie im te media dają. Duże grono ludzi uważa, że powstanie ich, było najlepszym, co tylko mogło się zdarzyć. Ale nie zdają sobie jednocześnie sprawy, ile złego niosą ze sobą takie aplikacje. I właśnie na to trzeba zwrócić szczególną uwagę.