Grecka wyspa Kreta to jedna z najpopularniejszych wysp wybierana każdego roku zarówno przez turystów z Polski, jak i wielu innych krajów. Magnesem na wczasowiczów są niezwykle piękne plaże i niezmiennie dobra pogoda, a także wysoki luksus licznych hoteli. Co koniecznie warto zobaczyć w trakcie pobytu na tej wyspie? Podpowiadamy.

8

Miasteczko Chania

Chania słynie z niezwykłego weneckiego portu oraz wielu niezwykłych zabytków w starym mieście. Znajdują się tutaj liczne restauracje i kluby nocne. Życie tętni w wąskich uliczkach miasta praktycznie przez całą dobę. Znajdziemy tutaj wiele sklepów z odzieżą i rękodziełem oraz biżuterią. Zwiedzanie warto zacząć od portu oraz znajdującej się tutaj niezwykłej latarni morskiej z którą związana jest bardzo ciekawa historia. Natomiast w ciągu dnia warto wybrać się na zadaszone targowisko, którego historia sięga dziewiętnastego wieku. Na licznych straganach można zakupić świeże produkty w postaci ryb, serów i oliwek. Nad okolicą góruje sławny Klasztor św. Franciszka, który koniecznie warto odwiedzić, a osoby zainteresowane historią Grecji powinny udać się do znajdującego się tuż obok Muzeum Archeologicznego. Warto także zwrócić uwagę na to, że Chania słynie z niezwykłych plaż, więc w przerwie od zwiedzania można zażywać słońca opalając się na białych piaskach. Wakacje w Grecji można w ten sposób spędzić zarówno aktywnie, jak i odpoczywając w luksusowym nadmorskim kurorcie.

Zobacz także: https://kuriersierpecki.pl/wakacje-w-grecji-sprawdz-jej-najwieksze-atrakcje/

Wioska Istron

Jeśli poszukujemy ciszy i spokoju to warto zainteresować się ofertą licznych kurortów znajdujących się w wiosce Istron, we wschodniej części Krety. Znajdują się tutaj liczne plaże i urocze zatoczki, które są świetnym sposobem na spędzenie tutaj urlopu. Istron to także świetna baza wypadowa, aby zwiedzić ciekawe miejsca na Krecie. Jeśli udamy się nieco bardziej w głąb lądu to znajdziemy tutaj liczne wąwozy, które zachęcają do długich wędrówek wśród płynących tutaj niewielkich strumieni, gdzie co pewien czas można podziwiać zabytkowe młyny wodne. Nieopodal znajduje się słynny klasztor Toplou w którym można podziwiać bizantyjskie ikony oraz rozkoszować się smakiem unikatowych win z wielu winnic założonych na wzniesieniach wschodniej części wyspy. Spędzając wakacje na Krecie warto także zwiedzić znajdujące się tutaj liczne plaże. Różnorodność jest ich ogromna. Znajdziemy zarówno dzikie plaże z wydmami, jak i te w których przez całą dobę tętni życie. Można także wynająć łódź i udać się na pobliską wyspę wyspę Chrissi, gdzie odpoczniemy w cieniu unikatowego gatunku cyprysu libańskiego.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Skomentuj