Technologia laserowego cięcia blach jest coraz bardziej popularna. Wiele firm oraz klientów indywidualnych decyduje się na to, by właśnie przy pomocy lasera ciąć blachę oraz innego rodzaju materiały. Szybkość cięcia i jego precyzja, oszczędzanie materiału, możliwość wycinania praktycznie dowolnych kształtów – to zdecydowanie najważniejsze cechy, których trzeba wspomnieć. Przy pomocy cięcia laserowego, bez problemu wykonamy, chociażby elementy do maszyn oraz do urządzeń.


Przemysł ciężki, energetyka, budownictwo, rolnictwo, motoryzacja, dekoratorstwo – lista branż, w których jest szeroko oraz powszechnie wykorzystywana technologia cnc, jest naprawdę szeroka. Technologia jest stale udoskonalana, wykorzystywane są coraz to nowsze rozwiązania, automatyka oraz oprogramowanie. To przekłada się na uzyskanie jeszcze lepszych wyników.

Nic więc dziwnego w tym, że myśląc o profesjonalnym cięciu blach, na myśl przychodzi nam cięcie laserowe. Na rynku lokalnym, czyli najbliższym nas, zdecydowanie znajdziemy firmę, która od A do Za wykona nasze zlecenia.

Na czym polega cięcie laserowe?

Cięcie laserem to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych, a na pewno najbardziej sprawdzonych usług, w zakresie obróbki metali. Do cięcia blachy wykorzystywany jest specjalny laser o dużej mocy, a bardzo małej wiązce, sterowany komputerowo, umożliwiający swobodną pracę na różnych wielkościach blach oraz grubościach.

Laser bez żadnego problemu tnie blachę, nie uszkadza jej, nie powoduje zmiany właściwości i parametrów technicznych. Przy pomocy lasera bez problemu uzyskamy również powtarzalność cięcia. Innymi słowy – każdy wycięty element będzie dokładnie taki sam, jak poprzedni.

Zobacz także: https://pomerania24.pl/budowa-maszyn-do-produkcji-gdzie-mozna-zamawiac-nietypowe-elementy/

Dowolność cięcia

Nie ma tak skutecznej oraz przede wszystkim precyzyjnej metody cięcia. Wprowadzając odpowiednie dane do komputera, będziemy mieli pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z projektem oraz naszymi oczekiwaniami. Jednocześnie możemy zaprogramować między innymi wycinanie bardzo precyzyjnych oraz małych otworów oraz innych kształtów, dekoracyjnych liter, imitacji obiektów budowlanych, elementów architektury, zwierząt, postaci z bajek czy bohaterów filmowych.

Warto zwrócić uwagę na to, że niezależnie od tego, na jakim materiale pracujemy, otrzymamy wycięte elementy, które będą po prostu dokładne oraz dopracowane.

Skomentuj