W biznesie nikt nie działa zupełnie sam. Jesteśmy uzależnieni od pozostałych ogniw łańcucha logistycznego, szczególnie tych bezpośrednio z nami sąsiadujących. Prowadząc działalność handlową czy usługową musimy polegać na dostawcach, w tym zapatrujących nas hurtowniach. Schemat tan powtarza się we wszystkich branżach, w tym także w branży handlu artykułami odzieżowymi. Jeśli więc prowadzimy butik z odzieżą damską, na nasz sukces pracuje także hurtownia odzieży damskiej.

Odzież damska z dobrego źródła

Te z nas, które są miłośniczkami mody prawdopodobnie prowadzenie własnego biznesu uważają za pracę marzeń. Całe dnie spędzone wśród modnych kurtek, kobiecych sukienek, czy uroczych sweterków rzeczywiście mogą wydawać się idealnym sposobem na zarabianie. Ten wdzięczny biznes kryje w sobie jednak wiele zmiennych, które musimy wziąć pod uwagę, aby działalność przynosiła opłacalny dochód. Jednym z czynników ryzyka jest współpraca z hurtownią odzieży damskiej.

Podpisując umowę na zakup dużych ilości spodni, kardiganów czy sukienek warto wcześniej upewnić się, że otrzymamy towar w oczekiwanej przez nas jakości. Niestety odzież, nawet wyceniana na średnią sklepową półkę bywa rozmaitej jakości. A my sprzedając produkty, które mogą spowodować niezadowolenie klientów narażamy się ich szybką utratę. Aby zapobiec tego rodzaju sytuacji warto przetestować odzież damską zanim zamówimy jej duże ilości. Negocjujmy z hurtownią możliwość otrzymanie kilku sztuk odzieży na wypróbowanie – zakładajmy je, pierzmy i suszmy a szybko przekonamy się z jakiej jakości produktami mamy do czynienia. Poprośmy także o dostęp do informacji w jakim kraju szyto odzież, jaki jest skład surowcowy wykorzystanych tkanin, czy pochodzą one z ekologicznych upraw i czy są bezpieczne dla osób  wrażliwą skórą. Jako sprzedawcy musimy mieć absolutną pewność co do tego jaki produkt będziemy rozprowadzać.

Bogactwo asortymentu 

Obok niezwykle istotnego czynnika, jakim jest jakość odzieży damskiej, wybór odpowiedniej hurtowni powinniśmy uzależnić także od jej asortymentu. Jeśli prowadzimy mały, osiedlowy butik prawdopodobnie nie będziemy potrzebować rozbudowanej gamy kolorystycznej jednego produktu, czy zawęzimy asortyment do najmodniejszych fasonów jeansów czy kurtek.

Gdy natomiast wchodzimy w duży sklep internetowy istotnym będzie dla nas fakt, czy wybrana hurtownia odzieży damskiej będzie w stanie zaspokoić potrzebę kilku kolorów wybranego modelu ubrania. Jeśli zależy nam na rozbudowanym asortymencie zabezpieczmy także możliwość dostaw bielizny, torebek, czy innych kobiecych dodatków, które moglibyśmy rozprowadzać za pośrednictwem naszego biznesu. Im szerszy asortyment będziemy oferować, tym większa szansa, że dotrzemy do klienta docelowego.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Sprawdzenie jakości i asortymentu to podstawowe kwestie przy współpracy z hartowanią. Zwróćmy jeszcze uwagę na inne biznesowe kwestie, które mogą zakłócać naszą współpracę z dostawcą odzieży damskiej. Weźmy pod lupę na przykład terminy płatności. Im większym jesteśmy graczem, na tym dłuższy czas zapłaty możemy liczyć. Pozyskajmy informację o czasie oczekiwania na dostawę – większość odzieży produkuje się w krajach azjatyckich i sprowadza do Europy drogą morską. Musimy mieć więc gwarancję, że zamówiony towar dopłynął już do Polski, ponieważ nasze klientki potrzebują na już nowej pary spodni do pracy, czy sukienki na wesele.

Jeżeli już na samym początku prowadzenia działalności spotkamy się z uczciwą hurtownią odzieży damskiej szansa na odniesienie sukcesu w biznesie jest bardzo duża. Jeśli hurtownia nie nadużyje naszego zaufania my nie zawiedziemy klientek.

Szukasz dobrej hurtownia z odzieżą damską? Odwiedź hurtownialuka.pl

Skomentuj