Kremy z filtrem pod makijaż to doskonały sposób dla wszystkich kobiet na ochronę przed zbyt nadmiernymi promieniami słońca, które atakują szczególnie w okresach wiosennym i letnim. To właśnie wtedy temperatury osiągają taką skalę, że jest szczególne zapotrzebowanie na tego typu produkty. Warto jednak wiedzieć, co powinien zawierać taki dobry krem, oraz jakie będą najlepsze do danego typu cery.

Jaki powinien być idealny krem z filtrem pod makijaż

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym powinien charakteryzować się taki dobry krem.

Przede wszystkim powinien on chronić przed promieniowaniem UVA i UVB. To jego podstawowa funkcjonalność, która jest wręcz koniecznością w przypadku tego typu produktów.

Powinien także posiadać inne właściwości w zależności oczywiście od cery danej osoby. Szczególnie można tu wyróżnić funkcje nawilżające, łagodzące, a w wielu przypadkach nawet przeciwtrądzikowe.

Niezwykle istotne jest, by jego składniki nie uległy rozkładowi, przez zbytnie działanie promieni słonecznych.

Kremy z filtrem pod makijaż i ich zastosowanie

Gdy wiadomo już, jakie powinno być idealne działanie produktu, to warto teraz przyjrzeć się takim, które będą najlepsze pod daną cerę.

Krem matujący

W kwestii cery tłustej idealny będzie krem matujący. Działa w taki sposób, że zostawia na skórze matową powłokę, która jest niewidoczna dla oka. Zapobiega ona błyszczeniu się skóry na twarzy, jak również sprawia, że się nie świeci.

Krem nawilżający

Do cery suchej i wrażliwej najlepszą opcją będzie krem nawilżający z wysokim faktorem przeciwsłonecznym. Kontroluje on prawidłowe nawilżenie naskórka. To również świetna opcja w sytuacji, gdy skórę dotykają liczne podrażnienia, i zaczerwienienia.

Krem z wysokim faktorem UV

Do cery z niedoskonałościami, która szczególnie wymaga dokładnej pielęgnacji idealnie, nadaje się krem z wysokim faktorem UV. To najlepsza opcja, ponieważ zapobiega rozszerzaniu się naczynek i co najważniejsze wzmacnia je.

Krem rozjaśniający

W przypadku, gdy cera posiada liczne przebarwienia, znakomicie nada się krem rozjaśniający, który wybiela tak zwane plamy pigmentacyjne.

Krem z ochroną przeciwsłoneczną

Gdy cera okupywana jest przez trądzik, to warto wtedy zastosować krem, z bardzo mocną ochroną przeciwsłoneczną, który działa również na skórę w sposób normalizujący i zapobiega przy tym tworzeniu się zaskórników i innych skórnych zmian.

Wybór idealnego kremu z filtrem pod makijaż nie jest wcale wyborem prostym, ale zdecydowanie warto postawić na taki, który w pełni zapewni skórze odpowiednią ochronę.

Skomentuj