Podróże

Dolomity

Południowotyrolskie gospodarstwa Roter Hahn z widokiem na Dolomity

Szczyty w Dolomitach wyrastają niczym ogromne wieżowce za gospodarstwami Roter Hahn w Południowym Tyrolu. Niektóre części pasma górskiego od 2009 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jasne skały rozciągające się wzdłuż zielonych łąk i lasów nazywano kiedyś Monti Pallidi, czyli Blade Góry. W większości osiedlili się tam hodowcy bydła, którzy latem zaganiają swoje krowy na alpejskie pastwiska – można wtedy usłyszeć charakterystyczne dudnienie dzwonków. W gospodarstwach położonych na dużych wysokościach praca i codzienne życie idą ze sobą w parze. Zamieszkujące je rodziny niezwykle cieszą się z przyjmowania gości, którym z dumą pokazują swoje stajnie i zwierzęta i oferują produkty własnej roboty – ser, domowe przetwory owocowe, świeżo zebrane jaja. Gospodarstwa Roter Hahn z regionu Dolomitów kuszą gościnnością i możliwością codziennego podziwiania wapiennych gigantów.

dziewczyna na plaży

Polacy wykorzystują zaległe urlopy. All inclusive, last minute, bezpieczeństwo

Według analizy DevaGroup, agencji specjalizującej się w działaniach SEM i SEO, Polacy na pierwsze wakacyjne wojaże wybierają się wraz z początkiem lipca, ale ich planowanie rozpoczynają już wiosną. Najchętniej decydujemy się na wakacje „last minute” – jeszcze w maju tego roku, hasło związane z wycieczkami na ostatnią chwilę wpisano w wyszukiwarkę aż 74 tys. razy. Sporym zainteresowaniem cieszą się też wyjazdy w formule „all inclusive”. We wspomnianym miesiącu fraza ta pojawiła się w wyszukiwarkach 18 100 razy. Zagraniczne podróże najchętniej planujemy do Włoch, Chorwacji i Albanii. Priorytetem są dla nas cena, bezpieczeństwo i brak kwarantanny. 

norwegia

Norweskie fjordy jako istny raj na ziemi

Jednym z najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu są norweskie fjordy. To magiczne tereny, które rozkochują w sobie każdego, kto je tylko zobaczył. O ich niezwykłości świadczy fakt, że zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wiedzieć, kiedy najlepiej się w te piękne tereny wybrać, oraz które z nich są tymi najpiękniejszymi, idealnymi do zwiedzania.

samochód

6 nieoczywistych rzeczy, które zawsze powinniście mieć w samochodzie

Lato w pełni! Aby z niego skorzystać wielu Polaków ruszyło własnymi środkami transportu w podróż. O tym, że w samochodzie należy wozić apteczkę i zapasowe koło żadnego kierowcy nie trzeba przekonywać – to podstawowe wyposażenie każdego auta. Są jednak znacznie mniej oczywiste rzeczy, które warto zawsze mieć w swoim samochodzie, bo nie zabierają wiele miejsca, za to mogą znacząco poprawić naszą sytuację w razie nieprzewidzianych komplikacji. Jeśli jesteście ciekawi w co dobrze jest się zaopatrzyć przed podróżą – czytajcie dalej!

budapeszt

Budapeszt – urokliwa duma Węgier

Budapeszt to stolica Węgier, którą bezsprzecznie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Na jego korzyść przemawia fakt, że znajduje się praktycznie rzut beretem od Polski, dlatego podróż tam nie będzie szczególnie długa. Do takiej podróży motywuje fakt, że znajduje się tu parę miejsc, które niesamowicie przyciągają i sprawiają, że każdy, kto, chociaż raz zdecydował się na wycieczkę tutaj, ani przez moment nie żałował tej decyzji.

hiszpania

Ognista Barcelona – co warto zobaczyć

Hiszpania od setek lat uchodzi za jedno z najpiękniejszych państw na całym świecie. Urokliwe tereny każdego dnia przyciągają tysiące turystów, którzy, chociaż w małej cząstce chcą zgłębić historię poszczególnych miejsc. Jednym z miast, które robi szczególne wrażenie i jest wręcz najeżdżane przez liczne grupy zwiedzające, jest Barcelona. To nie tylko miejsce wspaniałego klubu piłkarskiego. To również multum zabytków i miejsc, które oczarowują wszystkich już na samym starcie.1