Zdrowie

zadbana cera

W jaki sposób suplementy kolagenowe faktycznie pomagają Twojej skórze?

Kolagen wspomaga wzmocnienie skóry i naprawę uszkodzonej skóry. Jest to niezbędne białko potrzebne do produkcji kości, chrząstek, więzadeł, ścięgien i skóry. Jednym ze sposobów na skorzystanie z suplementów kolagenowych jest dodanie ich do codziennej pielęgnacji skóry. Kolagen pomaga zredukować drobne linie i zmarszczki, jednocześnie poprawiając elastyczność.

stomatologia

3 proste sposoby, aby uniknąć leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów nie jest ani tanie, ani przyjemne, niestety w niektórych przypadkach, gdy ząb jest zaatakowany przez zaawansowaną próchnicę, może okazać się koniecznością. Dzięki bardzo szybkiej interwencji stomatologa, jest szansa na to, aby ząb uratować. Zdecydowanie lepszym, bardziej przyjemnym oraz tańszym rozwiązaniem jest tu oczywiście profilaktyka stomatologiczna. Również powinniśmy pamiętać o tym, aby w sytuacji, gdy pojawiają się problemy, nie lekceważyć ich oraz natychmiast umówić się na wizytę.

gabinet dentystyczny

Na krzywy… zgryz Polaka

Wady zgryzu są jednym z trzech (obok próchnicy i chorób przyzębia) najbardziej powszechnych problemów zdrowotnych jamy ustnej. I chociaż wady zgryzu stwierdza się u ponad 90 proc. Polaków, na leczenie ortodontyczne decyduje się nadal niski odsetek pacjentów. Tymczasem konsekwencje zaniedbanych wad zgryzu mogą być poważne – nie tylko w kontekście estetyki, ale przede wszystkim zdrowia – zarówno jamy ustnej jak i całego organizmu.

szczypiorek

Szczypiorek- wartości odżywcze i właściwości lecznicze

Wiele osób uważa szczypiorek za jeden z lepszych i smaczniejszych dodatków do różnorakich dań. Mają oczywiście racje, gdyż każde danie, które będzie nim w większym lub mniejszym stopniu urozmaicone, nabiera niesamowitego posmaku. Ale szczypiorek to nie tylko dodatek do potraw. To również kopalnia wartości odżywczych, jak i produkt, który ma bardzo duże właściwości lecznicze.

ryba ułożona z tabletek

Ryby nie są jedynym ich źródłem – czego nie wiesz o kwasach omega-3?

Kwasy omega-3 to nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają niezwykle korzystny wpływ, nie tylko na pracę mózgu, serca, ale także narządu wzroku. Warto o tym wiedzieć, ponieważ wielu z nas w codziennej trosce o swoje zdrowie, zupełnie zapomina o oczach… Organizm nie jest jednak w stanie wyprodukować tych związków sam, należy je dostarczać przede wszystkim w pożywieniu i odpowiedniej suplementacji. Co jeszcze warto wiedzieć o tych cennych dla naszych oczu składnikach?

wlasciwosci miodu

Miodowy fenomen, czyli kopalnia zdrowia w jednym słoiku

Ludzie od wielu lat szukają idealnego sposobu na walkę z różnymi zdrowotnymi dolegliwościami. Jedni decydują się zaufać lekom, jeszcze inni wyszukują różnorakich specjalistycznych kuracji, które według nich okażą się na to najlepszym sposobem. Ale okazuje się, że idealny sposób jest tuż pod nosem. A dokładniej w domu. Miód, bo to o nim mowa, to prawdziwy fenomen, który powinien mieć u siebie każdy.

czosnek

Czosnek jako najlepszy wojownik w walce z przeziębieniem

Każdego człowieka dopadają takie dni, gdy dosłownie pęka mu głowa, czuje się strasznie osłabiony, jego nos jest tak zapchany, że nie może oddychać. Takie sytuacje, to w większości przypadków stan przeziębienia. Wtedy najczęściej sięga się po leki, które w krótkim czasie mają postawić chorą osobę na nogi. Zapomina się jednak, że w kuchni jest coś, co daje o wiele lepszy efekt, a co ważniejsze jest przy tym nieszkodliwe. Czosnek, gdyż to o nim mowa, to naturalne lekarstwo, które raz-dwa pozbywa się meczących dolegliwości. Warto zapoznać się z tym, dlaczego to właśnie najlepszy sposób, na jaki warto postawić w pojedynku z chorobą.

bieganie

Bieganie i jego wpływ na zdrowie

Bardzo często, w życiu każdego człowieka przychodzi taki dzień, że staje przed lustrem, wpatruje się w swoje odbicie i podejmuje decyzję, że pora na zmiany. Chce zadbać o swój wygląd i zdrowie. Pierwszym pytaniem, jakie się wtedy pojawia, jest jak to zrobić. Wiele osób w takiej sytuacji wybiera odpowiednią dietę. Jeszcze inni decydują się na wizyty w siłowni. Ale jednym z najlepszych sposobów, który wpływa na zdrowie i samopoczucie, jest bieganie.

silownia

Siłownia i jej wpływ na zdrowie

Dla wielu osób siłownia kojarzy się z miejscem, służącym jedynie do wyrabiania sylwetki. Niewielu ludzi zdaje sobie jednak sprawę, jak istotne dla zdrowia mogą być treningi w tym miejscu. Wzmacnia się tam nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim wewnętrznie. To miejsce, gdzie organizm dostaję dozę takiej energii, która ma idealny wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie.