Zdrowie

aparaty sluchowe

Mity i fakty dotyczące aparatów słuchowych

Perspektywa ostatnich lat pokazuje, że nastąpił znaczny wzrost liczby osób borykających się z niedosłuchem. Wiele z nich, z różnych powodów, unika korzystania z aparatów słuchowych, mimo że te mogłyby istotnie przyczynić się do rozwiązania problemu niedosłuchu i przywrócenia kontaktu ze światem dźwięków. To zjawisko ma swoje źródło głównie w nadal istniejących uprzedzeniach i przekonaniach historycznie zakorzenionych w społeczeństwie. Jakie są fakty i mity dotyczące aparatów słuchowych? Podpowiadamy.

zadbana cera

W jaki sposób suplementy kolagenowe faktycznie pomagają Twojej skórze?

Kolagen wspomaga wzmocnienie skóry i naprawę uszkodzonej skóry. Jest to niezbędne białko potrzebne do produkcji kości, chrząstek, więzadeł, ścięgien i skóry. Jednym ze sposobów na skorzystanie z suplementów kolagenowych jest dodanie ich do codziennej pielęgnacji skóry. Kolagen pomaga zredukować drobne linie i zmarszczki, jednocześnie poprawiając elastyczność.

stomatologia

3 proste sposoby, aby uniknąć leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów nie jest ani tanie, ani przyjemne, niestety w niektórych przypadkach, gdy ząb jest zaatakowany przez zaawansowaną próchnicę, może okazać się koniecznością. Dzięki bardzo szybkiej interwencji stomatologa, jest szansa na to, aby ząb uratować. Zdecydowanie lepszym, bardziej przyjemnym oraz tańszym rozwiązaniem jest tu oczywiście profilaktyka stomatologiczna. Również powinniśmy pamiętać o tym, aby w sytuacji, gdy pojawiają się problemy, nie lekceważyć ich oraz natychmiast umówić się na wizytę.