Wielu mężczyzn boryka się z łysieniem, które dotyczy nie tylko włosów, ale również brody. Inni mają problem z tym, że ich broda jest rzadka i trudno im zapuścić gęsty zarost. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, czy warto sięgnąć po środki, które pomogą uczynić zarost bujniejszym? Czy są one skuteczne? Oto nasze wnioski.

Zestaw na porost brody – co zawiera?

Wielu mężczyzn ma problem z gęstą czupryną na głowie, więc chcą przynajmniej zapuścić gęsty zarost, aby tę lukę wypełnić. Niestety czasem zapuszczanie brody idzie dość opornie. Ma to często związek z czynnikami genetycznymi, ale nie jest to jedyna przyczyna. Często w diecie brakuje witamin i minerałów, które sprzyjają gęstej brodzie. Są to witaminy A, E, K i C, które wzmacniają włosy i wpływają na lepsze ukrwienie mieszków włosowych, dzięki czemu zostają one pobudzone i zarost zaczyna się zagęszczać. Ponadto istotne znaczenie mają również minerały, a wśród nich nie tylko cynk, ale również będące budulcem włosów: krzem, wapń, selen, żelazo, jod i fosfor. Warto zatem swoją dietę odpowiednio zbilansować, aby dostarczać optymalne ilości tych składników odżywczych. Można również sięgnąć po kosmetyki na porost brody. Kosmetyki zawierają cenne składniki pobudzające mikrokrążenie w skórze. Są to kremy, które dobrze jest stosować na skórę na noc. Ponadto w skład zestawu wchodzą również witaminy, a więc działa się dwutorowo, dla najlepszych efektów – od zewnątrz i od wewnątrz.

Czy zabiegi na porost włosów są skuteczne?

Same kosmetyki to nie wszystko, bo trzeba pamiętać, że aby kuracja była skuteczna trzeba mieć już wyhodowany jakikolwiek zarost. Na łysienie plackowate, ale również skąpe owłosienie mogą pomóc także zabiegi medycyny estetycznej. Sprawdzi się mezoterapia igłowa. W trakcie zabiegu do głębszych warstw skóry wprowadzane są witaminy. Dzięki temu pobudzane jest też krążenie, a składniki odżywcze docierają do poszczególnych komórek skóry, w tym mieszków włosowych. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty trzeba wykonać zabiegi w serii. Ile musi ich być? To już oceni lekarz medycyny estetycznej, bowiem jest to określane indywidualnie na podstawie stanu skóry i zarostu. Na porost włosów zarówno na brodzie, jak i głowie skuteczne będzie także osocze bogatopłytkowe. To zabieg z użyciem Twojego własnego osocza, zatem jest bardzo bezpieczny, a przy tym daje doskonałe rezultaty. Przy okazji zabiegu na porost włosów można również spłycić zmarszczki, zatem może mieć on wszechstronne działanie.

Geny trudno oszukać

Trzeba jasno zaznaczyć, że mężczyźni, którzy mają problem z zapuszczeniem zarostu, a ten problem dotyczy także członków najbliższej rodziny i krewnych, to może się okazać, że dużą rolę grają czynniki genetyczne. Jeśli nawet w wieku starszym dziadek czy pradziadek nie mogli zapuścić gęstej brody, to prawdopodobnie i Tobie będzie trudno. Oczywiście możesz spróbować wyżej wymienionych metod, jednak nie możesz spodziewać się spektakularnych rezultatów. Musisz też wiedzieć, że na gęsty zarost potrzeba często czasu i jeśli Twojemu zagęścił się on dopiero po 30-tce czy nawet 40-tce, to z Tobą może być podobnie, jednak w tym przypadku możesz już wspomóc naturę stosując odpowiednie preparaty na porost brody.

Jak można poradzić sobie z rzadkim zarostem w okresie kuracji?

Jeśli jesteś w trakcie kuracji i Twój zarost raczej jeszcze prezentuje się dość kuriozalnie, to możesz pomóc naturze stosując specjalne wypełniacze do brody. Możesz zdecydować się na zabieg mikropigmentacji brody, gdzie pod skórę wprowadzany jest specjalny tusz wypełniający, który z czasem się wchłania. Prostszym sposobem jest wybór pudru do brody w odcieniu zbliżonym do koloru zarostu. Zawiera on drobinki bawełny, które wyglądają niczym małe włoski.

Rzadka broda nie musi być problemem, wszak jest wiele sposobów na jej zagęszczenie. Dzięki nim możesz już po kilku miesiącach cieszyć się bujną czupryną na brodzie. Zatem wybierz najlepszy zabieg czy kurację dla siebie. Jeśli bardzo boisz się igieł to polecamy zestawy na porost brody, a gdy nie są Ci straszne, możesz stosować obie metody zagęszczania równolegle. Pamiętaj by się wysypiać, dobrze odżywiać i unikać stresu.

Skomentuj