Dbanie o pielęgnacje twarzy to czynność, niezwykle istotna zarówno dla wyglądu, jak również zdrowia. Najczęściej tą czynność wykonuje się z rana, by mieć efekt na cały dzień. Ale nie wszyscy wiedzą, że równie istotne jest dbanie o pielęgnację twarzy w godzinach wieczornych, tuż przed snem. To szczególnie wtedy skóra dostaje najlepszy efekt.

Nocna regeneracja skóry

Bardzo istotny jest fakt ze nocną porą regeneruje się nie tylko organizm, ale również skóra. To o tej porze szczególnie silne jest jej ukrwienie. Podczas snu, w skórze zachodzi całościowy proces regeneracyjny, który polega przede wszystkim, na naprawię uszkodzonych komórek, które ucierpiały w ciągu dnia, oczyszcza ją z licznych toksyn, a także przechodzi cykl rewitalizacji.

Liczne kremy na noc są do tego idealne, gdyż dzięki temu, że posiadają doskonały skład, bardzo skutecznie działają regeneracyjnie i wzmacniająco. Dbają również o odpowiednią odbudowę skóry i o to, by była zdrowsza.

Gęste kosmetyki na noc mają szczególne działanie, gdyż ich konsystencja pozwala na lepsze nawilżenie i odpowiednie odżywienie skóry, dzięki czemu proces naprawczy trwa o wiele krócej niż zazwyczaj. Po kilku dniach regularnego stosowania, takich produktów o tej porze, bardzo szybko widoczny będzie efekt owego zabiegu.

Dobór najlepszego kremu na noc

Gdy zna się już działanie takiego produktu w porze nocnej, wypada teraz dobrać taki, który idealnie będzie pasować do poszczególnych typów cery.

Kremy lekkie

W przypadku cery tłustej i trądzikowej warto postawić na kremy lekkie. To znakomita opcja, gdyż ten typ produktu nie zatyka porów, co w przypadku takiej cery jest rzeczą niezwykle istotną.

Kremy silnie nawilżające

Gdy mamy do czynienia z cerą suchą, to w taki wypadku trzeba postawić na kremy silnie nawilżające, które w znaczącym stopniu ograniczą wyparowywanie wody z naskórka.

Przy cerze mieszanej najlepsze będzie połączenie obu powyższych kremów. Taki miks da bardzo skuteczny efekt, który jest widoczny niezwykle szybko.

Kremy przeciw starzeniu

Cera dojrzała, której bardzo często towarzyszą zmarszczki, potrzebuje kremu przeciw starzeniu, który doskonale nadaje się do nawilżania, jak również wygładzania powstałych zmarszczek. Jego dodatkowym atutem jest posiadanie przez niego efektu liftingu, który również bywa bardzo istotny przy tego typu cerze.

To wszystko jasno pokazuje, że o swoją twarz powinno dbać się nie tylko w dzień, ale również nocą, gdyż to nie tylko wpłynie pozytywnie na jej wygląd zewnętrzny, ale będzie szczególnie ważne pod kątem zdrowotności.

Skomentuj