Budapeszt to stolica Węgier, którą bezsprzecznie warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Na jego korzyść przemawia fakt, że znajduje się praktycznie rzut beretem od Polski, dlatego podróż tam nie będzie szczególnie długa. Do takiej podróży motywuje fakt, że znajduje się tu parę miejsc, które niesamowicie przyciągają i sprawiają, że każdy, kto, chociaż raz zdecydował się na wycieczkę tutaj, ani przez moment nie żałował tej decyzji.

Najpiękniejsze miejsca Budapesztu

Miejsc wartych zobaczenia jest naprawdę sporo, dlatego warto skupić się na takich, jakie bezdyskusyjnie trzeba mieć na uwadze.

Kościół Macieja w Budapeszcie

Obowiązkowym miejscem, które trzeba zobaczyć, jest Kościół Macieja w Budapeszcie. Ten urokliwy budynek z kolorowych dachem i strzelistymi wieżami wygląda niesamowicie. To bardzo istotne miejsce na Węgrzech, gdyż to właśnie tutaj węgierscy królowie dostąpili zaszczytu koronacji. Sama jego nazwa pochodzi od byłego króla Węgier, Czech i Chorwacji, Macieja Korwina.

Baszta Rybacka

Baszta Rybacka to kolejny punkt wycieczki, który zdecydowanie trzeba odhaczyć. To świetny punkt obserwacyjny, z którego doskonale widać budynek parlamentu i inne pozostałe piękne budowle znajdujące się w okolicy.

Góra Gellerta

Fani dłuższych wędrówek bezapelacyjnie powinni udać się na Górę Gellerta. Miejsce to nazywane jest płucami miasta. To przepiękne wzgórze pełne zieleni, na którym znajdują się cytadela oraz Pomnik Wolności. Gdy jest się w okolicy, to warto również obejrzeć niesamowity Ogród Filozofii, jak również bardzo ciekawy kościół w skale.

Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski w Budapeszcie

Wszyscy ci, którzy uwielbiają tematykę zamków, i muzeów, koniecznie powinni zobaczyć Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski w Budapeszcie. Od razu trzeba sobie powiedzieć, że samo wejście na to wzgórze do łatwych nie należy, ale widoki na nim bardzo szybko rekompensują trud w takie wejście włożony. W okolicy zamku znajduje się Muzeum Historii Budapesztu i Muzeum Historii Współczesnej. To prawdziwy raj dla wszystkich pasjonatów takich miejsc.

Brzeg Dunaju

Dla każdego, kto uwielbia spacery wieczorową porą, idealnym miejscem jest przechadzka brzegiem Dunaju. O zmroku ten zakątek ma magiczny urok, który sprawia, że chce się, by taki spacer trwał nieprzerwanie. Czaru temu miejscu dodaje dźwięk ulicznych grajków, którzy swoimi melodiami czynią to miejsce jeszcze bardziej urokliwym.

Te wszystkie zakątki tego pięknego miasta dobitnie pokazują, że blisko naszej granicy jest niesamowite miejsce warte odwiedzenia i warto poświęcić nawet jeden dzień, by chociaż parę godzin cieszyć się atrakcjami, jakie ma nam do zaoferowania.

Skomentuj