Wybór osobistego konta bankowego tak na dobrą sprawę nie jest wyborem łatwym. Trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników, które mogą być przy końcowej decyzji decydujące. Trzeba sobie uświadomić, że posiadanie takiego konta to zarówno plusy jak i minusy. I warto zapoznać się z nimi, zanim podejmie się decyzję o założeniu go.

Zalety i wady konta bankowego

Jak już wyżej pisałem posiadanie takiego konta, niesie ze sobą zarówno pozytywy, jak i negatywy.

Zalety konta bankowego

Niewątpliwą zaletą takiego rachunku jest bezpieczeństwo zgromadzonej gotówki. Banki posiadają profesjonalne systemy bezpieczeństwa, dlatego szanse, że ktoś te pieniądze ukradnie, są bardzo nikłe.

Kolejnym plusem konta bankowego jest możliwość opłat przez internet. Posiadając taki rachunek, już nie trzeba martwić się, wielogodzinnym staniem w kolejce na poczcie. Teraz jest możliwość zrobienia tego wszystkiego bez wychodzenia z domu.

Bardzo istotne jest w tym wypadku oprocentowanie. W zależności od tego, jakie środki będą tam gromadzone, skorzysta się na tym w mniejszym lub większym stopniu.

Wady konta bankowego

Myśląc o wadach, od razu przychodzi na myśl fakt, że za takie konto trzeba będzie uiszczać opłaty. W zależności od tego, jaki będzie to rodzaj konta, to jednak pewne koszta będą nieuniknione.

Wadą, szczególnie dla ludzi starszych jest też elektroniczna strona posiadania takiego rachunku. To właśnie szczególnie im będzie ciężko przystosować się do nowości, jakimi na pewno będą dla nich na przykład wykonanie przelewu, lub inna elektroniczna transakcja.

Jak wybrać idealne konto bankowe

W przypadku decyzji, by taki rachunek założyć, warto zapoznać się z aspektami, jakie mogą okazać się bardzo pomocne w takim wyborze.

Renoma banku

W przypadku zakładania konta bankowego warto spojrzeć na renomę takiego banku. Najlepiej wybrać taki, który jest znany i mieć pewność, że posiadanie tam rachunku przyniesie same korzyści.

Wysokość opłat za prowadzenie konta

Warto również zwrócić uwagę na wysokość opłat za prowadzenie takiego konta, oraz koszty wypłaty gotówki z bankomatów.

Dobra lokalizacja banku

Trzeba mieć także na uwadze lokalizacje takiej instytucji finansowej. Zdecydowanie łatwiej będzie coś załatwić, mając świadomość, że jest blisko, niż w sytuacji, kiedy znajduje się on na drugim końcu miasta.

Kwestia pracodawcy

Osoby pracujące mogą też wziąć pod uwagę, w jakim banku konto ma ich pracodawca. Mając rachunki w takiej samej placówce, jest pewność, że przelewy będą szybsze, co jest istotne szczególnie przy wypłatach.

Jak widać posiadanie takiego konta bankowego, ma wiele zalet i wad, ale koniec końców, gdy decyduje się na założenie takiego rachunku, można zdecydowanie więcej zyskać niż stracić.

Skomentuj