Hiszpania od setek lat uchodzi za jedno z najpiękniejszych państw na całym świecie. Urokliwe tereny każdego dnia przyciągają tysiące turystów, którzy, chociaż w małej cząstce chcą zgłębić historię poszczególnych miejsc. Jednym z miast, które robi szczególne wrażenie i jest wręcz najeżdżane przez liczne grupy zwiedzające, jest Barcelona. To nie tylko miejsce wspaniałego klubu piłkarskiego. To również multum zabytków i miejsc, które oczarowują wszystkich już na samym starcie.1

Najpiękniejsza miejsca Barcelony

Barcelona ma tysiące miejsc, które warto zwiedzić, ale warto spojrzeć na takie, których szczególnie nie można odpuścić, gdy zdecyduje się na wycieczkę w tamte właśnie rejony.

Parc Guell

Wszyscy miłośnicy chodzenia po parku bez dyskusji powinni odwiedzić Parc Guell. To niezwykle magiczne miejsce, które otoczone jest pięknymi widokami powodujące, że spacer po nim to przyjemność, jaką ciężko opisać słowami.

Sagrada Familia

Jedną z największych i najpiękniejszych atrakcji Barcelony, jest Sagrada Familia. Budowa tej świątyni zaczęła się 130 lat temu i trwa do dnia dzisiejszego. Mimo tego jest to niezwykle urokliwe miejsce, które bardzo trudno omijać, gdy przyjeżdża się z wizytą do tego miasta.

Barri Gotic

Innym takim miejscem, jest stara część Barcelony, czyli Barri Gotic. Kiedyś było to miejsce rządów królów, a teraz urzędują tu władzę Katalonii. W oczy rzuca się przepiękny gotycki styl, który dodaje temu miejscu niesamowitego uroku.

Montjuic

Jeśli ktoś planuje poświęcić na zwiedzanie cały dzień, to zdecydowanie udać się nad wzgórze Montjuic. To miejsce pełne parków i ogrodów, a także pięknych, słynnych tańczących fontann, które po zmroku swoim widokiem zapierają dech w piersiach. Znajduje tam się również Zamek Montjuic, który w czasie wojny domowej służył jako więzienie.

Parc de la Ciutadella

Dla wszystkich, którzy szukają miejsca na wyciszenie, idealny będzie Parc de la Ciutadella. Tereny te, nazywane są prawdziwą oazą spokoju, gdzie cudownie można spędzić czas, wylegując się pod palemkami, lub pływając łódką.

Muzeum Pabla Picassa

Fani dzieł sztuki koniecznie powinni zajrzeć do Muzeum Pabla Picassa. To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc. Mimo że brakuje tam jego największych dzieł, to i tak znajdują się tam wspaniałe obrazy, w które miłośnicy płótna będą wpatrywać się długimi godzinami.

Pięknych miejsc w Barcelonie jest jeszcze bardzo dużo, ale te wyżej wymienione są wręcz obowiązkowe do zwiedzenia. To miasto, które bezsprzecznie trzeba zobaczyć, chociaż raz w życiu, a gdy już się to zrobi, to jest pewne, że powróci się tam jeszcze niejednokrotnie.

Skomentuj