Auta elektryczne stają się coraz popularniejszą opcją, na którą decyduję się klient, planujący zakup samochodu. Moda, która zdobyła rynki motoryzacyjne w Europie, zaczyna wchodzić z przytupem do naszym kraju. Z tego właśnie powodu warto pokazać, czym szczególnie charakteryzują się takie pojazdy i podbijają przy tym światowy ranking.

Dlaczego warto postawić na auto elektryczne

Są aspekty, które znacząco pokazują, dlaczego jest to doskonale wyjście dla każdego kupującego.

Niskie koszty użytkowania

Przede wszystkim w przypadku takiego auta koszty są o wiele niższe, niż w takim pojeździe na paliwo. Przykładowy koszt przejechania 100 km takiego pojazdu to około 9 zł. To kolosalna różnica w porównaniu z innymi autami. W przypadku takiego elektryka można również liczyć na o wiele tańsze przeglądy serwisowe. W tym typie silnika nie wymienia się oleju, a dodatkowo tarcze hamulcowe i klocki zużywają się zdecydowanie dłuższy okres czasu, gdyż elektryki znane są z tego, że hamują silnikiem, odzyskując przy tym energię.

Świetny zasięg

Na plus takiego auta zdecydowanie przemawia jego zasięg. Przykładowe małe auto elektryczne może przejechać około 260 km. Jest to prawie 5 razy więcej, niż w ciągu dnia przejedzie statystyczny kierowca zwykłym samochodem. Aż strach pomyśleć, jaka jest różnica, gdy elektryk jest większy.

Wygoda

Bardzo istotna jest wygoda takiego pojazdu. Jazda nim działa na człowieka relaksacyjne, gdyż otacza go o wiele większa cisza, niż gdyby korzystali ze zwykłego samochodu. Dodatkowym jego atutem jest zdecydowanie większa przestrzeń w środku.

Wpływ na środowisko

Wiele osób zwraca również uwagę na jego wpływ na środowisko. Przeprowadzane badania wykazują, że elektryczne pojazdy w Europie emitują średnio prawie 3 razy mniej CO2 niż auta, które są napędzane olejem napędowym i benzyną. Dla fanów czystszego powietrza jest to bardzo istotne.

O wiele większe bezpieczeństwo

Na koniec jeden z najważniejszych czynników, który pokazuje, skąd tak ogromna popularność tych pojazdów elektrycznych. To o wiele większe bezpieczeństwo. Na to szczególnie zwraca się uwagę przy tego typu autach. W dużej mierze to duża zasługa faktu, że środek ciężkości jest w nich bardzo nisko osadzony. Posiadają one również wiele nowoczesnych systemów asystujących, jakie również wpływają na to, że są one szczególnie bezpieczne.

To wszystko dobitnie pokazuje, że rezygnacja ze zwykłego auta na rzecz auta elektrycznego wcale nie musi być złą decyzją, gdyż jego walory jasno pokazują, że kupując ten typ pojazdu, na pewno źle na tym się nie wyjdzie, a tak naprawdę można zyskać o wiele więcej.

Skomentuj