Wybór kosmetyków nie powinien stać się kwestią przypadku. Dlaczego? Ich skład musi być dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Nie bez znaczenia pozostaje także wysokość filtra, a w praktyce mówiąc dokładniej współczynnik SPF. Właściwe skompletowanie kosmetyków jest bardzo ważne na drodze do tego, aby wyjazd był bezpieczny. Co więc powinno znaleźć się w naszej kosmetyczce? Podpowiadamy.

Kosmetyki do opalania – bezpieczny skład

Pamiętajmy o tym, że sięgając po kosmetyki dedykowane opalaniu należy dokładnie przestudiować ich skład. W dobrej klasie produktach na próżno powinno być szukać składników, które w jakikolwiek sposób mogłyby zaszkodzić kondycji naszej skóry. Nie bez znaczenia pozostaje także to czy nie zostały one testowane na zwierzętach, jak również to czy posiadają odpowiednie atesty. Nie bez znaczenia pozostaje także wysokość filtra, jaki zawierają. Przyjęło się, że każda skóra powinna być chroniona tym z minimum 15. Odnośnie do wyższych wartości, to już zależy od indywidualnych potrzeb i predyspozycji do pojawiania się zaczerwienienia, alergii czy też poparzeń słonecznych.

Jakie kosmetyki do opalania zabrać ze sobą na wyjazd?

Wśród kosmetyków, których nie powinno zabraknąć w naszej wyjazdowej kosmetyczce znalazło się istotne miejsce dla balsamu, kremu lub emulsji do opalania. Zajmują one w niej bardzo ważne miejsce zważywszy na to, że stanową podstawową ochronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Pamiętajmy o tym, że UVB są najsilniejsze w miesiącach letnich, zwłaszcza w godzinach miedzy 10 a 15. Unikajmy więc wówczas ekspozycji na słońce.

Nie bez znaczenia pozostaje także rola kosmetyków dedykowanych łagodzeniu skutków opalania, kiedy skóra staje się zaczerwieniona i podrażniona. Dobrze także mieć pod ręką balsam nawilżający, który przyniesie ukojenie. Niektórzy stawiają także na kosmetyki rozświetlające, które w piękny sposób podkreślają opaleniznę. Takie działanie to ważny krok na drodze do tego, żeby czuć się pięknie oraz komfortowo w trakcie najcieplejszych dni w roku.

Ważną kwestią jest umiejętne skompletowanie kosmetyczki do potrzeb naszej skóry. Oznacza to, że najważniejsze jest to, aby się w nie wpisać, jak również unikać wszystkiego, co mogłoby doprowadzić do jej podrażnienia. Takie działanie to krótka droga do tego, aby móc się cieszyć piękną skórą przez cały rok, w której na próżno szukać problemów.

Skomentuj