Jednym z najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu są norweskie fjordy. To magiczne tereny, które rozkochują w sobie każdego, kto je tylko zobaczył. O ich niezwykłości świadczy fakt, że zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wiedzieć, kiedy najlepiej się w te piękne tereny wybrać, oraz które z nich są tymi najpiękniejszymi, idealnymi do zwiedzania.

Najlepsza pora na fjordy

Tak na dobrą sprawę, niezależnie od tego kiedy odwiedzi się to miejsce, to czas tam spędzony będzie magiczny. Ale szczególnie pora letnia sprawi, że będzie się pod jeszcze większym wrażeniem.

Letni okres to przede wszystkim gwarancja pięknej pogody. Wysokie temperatury i słońce w pełnym blasku sprawiają, że cała roślinność nabiera jeszcze większego uroku. Lato to przede wszystkim czas, kiedy można liczyć na ogromną liczbę rejsów i wycieczek, na których jeszcze mocniej uda rozkoszować się tymi norweskimi widokami. To jeden z argumentów, który pokazuje, dlaczego właśnie wtedy fjordy są miejscem wręcz szturmowanym przez turystów.

Taka pora roku jest prawdziwym rajem dla fotografów. Zarówno tych amatorskich, jak i profesjonalnych. Wybierając się tam, warto zaopatrzyć się w przenośną ładowarkę, gdyż przy takich widokach, jakich się tam doświadczy, wszystkie fotograficzne sprzęty nie zatrzymają się nawet na moment.

Fjordy warte obejrzenia

W kwestii fjordów trzeba sobie jasno powiedzieć, że wszystkie są niesamowicie urokliwe. Są jednak takie, które wyróżniają się szczególną urodą.

Hjørundfjord

Pierwszym fjordem jest Hjørundfjord, który przez wiele osób uważany jest za ten najpiękniejszy ze wszystkich. Fakt, że jest otoczony szpiczastymi szczytami górskimi, sprawia, że to prawdziwy raj dla każdego, kto pasjonują się wędrówkami.

Aurlandsfjord

Drugim niewątpliwie wartym polecenia fjordem jest Aurlandsfjord. On również należy do tych najbardziej urokliwych. Argumentem, który za tym przemawia, jest fakt, że to miejsce, w które wielu artystów przybywało, by tworzyć tu swoje dzieła. Również fani jazdy na rowerze, nie mogli trafić lepiej. Strome trasy w otoczeniu pięknych widoków działają niezwykle zachęcająco na dłuższe rowerowe wycieczki.

Trollfjord

Ostatnim z tych najciekawszych fjordów do odwiedzenia jest Trollfjord. To szczególnie tam można doświadczyć dużej ilości rejsów po tych magicznych zakątkach. Również tutaj fani wędrówek znajdą coś dla siebie, gdyż i w tym przypadku mają do czynienia z licznymi stromymi górami.

Bezapelacyjnie są to miejsca, które warto zobaczyć, a wspomnienia w przypadku wizyty tam, zostaną w głowach i sercach do końca życia.

Skomentuj