Transport krajowy i międzynarodowy jest skomplikowanym procesem, który wymaga dodatkowych usług. Zdarza się, że są one zawarte w cenie. Jednak w większości przypadkach przewoźnicy pobierają dodatkowe opłaty, licząc jako dodatkowa usługa.

Jakie dodatkowe usługi zapewniają firmy transportowe?

Firmy z branży transportowej oferują wiele dodatkowych usług. W zależności od specyfikacji oraz potrzeb klientów. Do najczęściej proponowanych usług można zaliczyć rozkładanie, składanie i zabezpieczanie przewożonych gabarytów, takich jak drobne pojazdy mechaniczne, meble.  Dodatkowe usługi mogą także obejmować magazynowanie przedmiotów w czasie oczekiwania na ich transport lub składowanie w przypadku, gdy dostawa musi zostać wykonana w późniejszym terminie.

Ubezpieczenie przewożonych gabarytów na wypadek ich uszkodzenia lub zaginięcia podczas transportu jest dobrą opcją. Firmy transportowe w Bydgoszczy mogą zaoferować doradztwo przygotowania i zabezpieczenia przewożonych przedmiotów. Ułatwiają przeprowadzenie formalności związanych z przewozem gabarytów przez granice kraju lub Unii Europejskiej. Oferują usługi monitorowania przesyłek, aby zapewnić, że przewożone gabaryty dotrą do miejsca przeznaczenia w wyznaczonym czasie.

Rozładunek i załadunek przez przewoźnika jest możliwy?

Wiele firm transportowych zapewnia pomoc przy załadunku, a następnie rozładunku. W głównej mierze zależy to od rodzaju towarów, który trzeba załadować, wielkości przedmiotów lub zasobów firmy także mają znaczenie. Jeśli przewóz bagażów wielkogabarytowych w Bydgoszczy wymaga specjalistycznej obsługi, to firma transportowa służy pomocą i swoim doświadczeniem. W niektórych przypadkach przewoźnicy mogą wymagać, aby klient samodzielnie zapewnił załadunek i rozładunek.

Jeśli potrzebna jest pomocy przy załadunku, rozładunku, pakowaniu towarów, to należy zapytać firmę transportową o jej politykę w tej sprawie. Już na początku współpracy trzeba ustalić, czy  pomoc jest wliczona w koszt, czy też należy ją opłacić dodatkowo.

Skomentuj