Zapotrzebowanie na zapadnie sceniczne wiąże się głównie z teatrem i innymi aktywnościami realizowanymi z wykorzystaniem sceny. Powinny działać bardzo sprawnie i gwarantować wysokie bezpieczeństwo użytkowania. Często zachodzi konieczność wykonania tego elementu na wymiar czy rozbudowania konstrukcji.

Zapadnie sceniczne – co to takiego?

Zapadnie sceniczne można znaleźć w ofercie firm zajmujących się wyposażaniu teatrów, samodzielnych stanowisk itd. w konstrukcje sceniczne. Firmą taką jest np. Piasecki i Syn WZU Elżbieta Berlińska- Piasecka. W grę wchodzi konstrukcja od podstaw, często również montaż zapadni i wszelkich innych niezbędnych elementów. 

Firma oferuje złożone usługi. Klienci mogą nabyć poszczególne rozwiązania samodzielnie, ale lepszym wyborem jest wdrożenie mechanicznego systemu scenicznego od podstaw. Zapadnie sceniczne wchodzą w skład tego systemu podobnie jak wiele elementów ruchomych, np. platformy.

Zapadnie sceniczne – zastosowanie

Zostało już wspomniane, że zapadnie sceniczne stanowią ważne wyposażenie teatrów. Nie jest to jednak jedyna możliwość ich zastosowania. Są przydatne na przykład podczas okolicznościowych festiwali. Na takie okazje powstają sceny np. na placach, terenach zielonych. Również muszą być poprawnie skonstruowane.

Nie można też zapominać o koncertach, odczytach, widowiskach. Wzniesienie sceny ułatwia właściwą ekspozycję i czyni całość dużo bardziej widowiskową. Konstrukcje sceniczne wykonane i zmontowane przez profesjonalistów pozostają wydajne i bezpieczne niezależnie od tego, do jakich celów zostały zastosowane.

Efektywne i bezpieczne rozwiązania sceniczne

Ze sceny korzystają w jednym momencie różne osoby. Czasami grupa jest liczna, a do tego dochodzi sprzęt np. nagłaśniający czy oświetlenie. Osoby występujące dużo się ruszają, dekoracje obsługiwane przez zapadnie sceniczne również mają swoją wagę. Wszelkie konstrukcje muszą zostać optymalnie przygotowane i właściwie zamontowane.

Podsumowując, wybór dobrej jakości rozwiązań scenicznych uwzględnia nawiązanie współpracy z dobrym producentem. Tego rodzaju konstrukcje wymuszają zastosowanie nowoczesnych, stabilnych części i połączeń.

Skomentuj