Malta to miejsce, o którym mówi się, że przynajmniej raz w swoim życiu trzeba je odwiedzić, gdyż swoją urokliwością sprawia, że praktycznie nie chce się go potem opuszczać. Pełno tam niezwykłych widoków, jak i malowniczych zabytków, które pełne są historii. Dlatego warto poznać te miejsca na Malcie, które bezapelacyjnie trzeba zobaczyć, gdy podejmie się decyzje na podróż do tego ciągle pełnego ciepła miasta.

Najpiękniejsze miejsca na Malcie

Wybór najpiękniejszych miejsc wcale nie należy do najprostszych, ale opisane niżej obszary to absolutna czołówka.

Klify Dingli

Jednym z najpiękniejszych miejsc do obejrzenia są klify Dingli. To istny raj dla fanów pięknych widoków. Mają one 250 metrów wysokości, co sprawia, że są to najwyższe klify w południowej części Europy. Znajduje się tu również niewielka kapliczka Marii Magdaleny, która zdecydowanie jest warta obejrzenia. Owe klify to miejsce szczególne dla par, gdyż niesamowity zachód słońca, bardzo często był momentem wielu oświadczyn.

Coral Lagoon

Fani licznych grot zdecydowanie powinni odwiedzić Coral Lagoon. Ta skalista grota, w której pełno niezwykłej turkusowej wody uważana jest za jedną z najpiękniejszych. Bardzo często miejsce te okupują grupy nurków, którzy zafascynowani są podwodnymi widokami, jakich tam doświadczają.

Marsaxlokk

Na szczególną uwagę zasługuje piękna rybacka wioska Marsaxlokk. To idealne miejsce na nabycie świeżych ryb i owoców, już od wczesnych godzin porannych. Każdy fan rybackich łodzi także znajdzie coś dla siebie, gdyż to obszar bardzo kolorystycznych, ale przy tym niezwykłych łódek, znanych ze swojej mocarnej konstrukcji.

Mdina

Turyści, którzy chcą poczuć nutkę tajemniczości, koniecznie powinni zawitać do Mdiny. Ta malutka mieścina nazywana jest Miastem Ciszy, gdyż poza wozami służb ratowniczych, nie ma tu zupełnie innych pojazdów. To sprawia, że nocą panuje tu niesamowita cisza, co budzi nutkę grozy, ale jednocześnie fascynuje.

St. Peters’s Pool

Gdy chce się zażyć relaksacyjnych kąpieli, to warto udać się na St. Peters’s Pool. To ogromny basen powstały w wyniku ogromnej erozji. Doświadczy się tam licznych nisko położonych klifów, dlatego jest to bardzo popularne miejsce pod kątem skoków do wody. Warto mieć na uwadze, że to miejsce, gdzie słowo cień nie istnieje, dlatego przed wizytą tam warto zaopatrzyć się o jakieś nakrycie głowy.

Miejsca wyżej przeze mnie opisane to tylko cząstka tego, co daje nam to niesamowite miasto, jakim jest Malta i pokazuje, że gdy planuje się wakacyjny wyjazd, to jest to miejsce, które powinno znajdować się na szczycie takiej listy.

Skomentuj