Wiele ludzi w dzisiejszych czasach woli kupować mieszkania w stanie deweloperskim i wykończyć je na własną rękę. Alternatywą jest mieszkanie pod klucz, czyli gotowe rozwiązanie, do którego możemy wprowadzić z marszu. Takie mieszkanie wykańczane jest wybranego standardu  przez specjalistów. Należy dowiedzieć się, jakie są zalety takiego rozwiązania i czy warto.

Czym jest mieszkanie pod klucz?

Mieszkanie pod klucz to gotowe rozwiązanie, które podsuwa nam deweloper. Możemy w nim zamieszkać od razu. Z reguły proponowane jest wykończenie standardowe. Dzięki temu mamy zrobione wszystkie przyłącza, pomalowane ściany, wstawione drzwi i kuchnie w zabudowie. Jest to wersja podstawowa, więc nie ma tu możliwości personalizacji. Jest to także oczywiście najtańsza z opcji, jakie możemy wybrać.

Podobnie sprawa wygląda w wersji rozszerzonej. Taki pakiet oferuje jednak preferencje klienta, takie jak wybór materiałów, farb czy zabudowy kuchni. Mieszkanie pod klucz w Krakowie może być także wykończone na zasadzie premium. Jest to najdroższa opcja, aczkolwiek gwarantuje, że mieszkanie będzie zaaranżowane według indywidualnych potrzeb klienta. Ten rodzaj wykończenia zawiera także cały komplet mebli, a nawet zakup dzieł sztuki, takich jak obrazy czy rzeźby.

Jakie zalety ma mieszkanie pod klucz?

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy się liczy z tym, że potrzebne jest jeszcze dużo czasu i nakładu finansowego, aby takie mieszkanie wykończyć, czyli przeprowadzić remonty domów w Krakowie. Decydując się na mieszkanie pod klucz, zaoszczędzamy cenny czas i wysiłek. Nie jest to jednak jedyna zaleta takiego rozwiązania.

Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest to, że od początku znamy dokładny koszt, jaki musimy ponieść. Jeśli chcielibyśmy wykończyć mieszkanie sami, ten koszt zawsze wychodzi większy, niż nam się początkowo wydawało. Poza tym możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ mieszkania pod klucz są wykańczane przez profesjonalną ekipę budowlaną. To ona daje nam kilkuletnią rękojmi, a na zakupione elementy gwarancję.

Skomentuj