Modne buty na wiosnę i lato 2022 to przede wszystkim wielki powrót do lat 90. kiedy to triumfy święciły koturny. Projektanci pokazali, że znów wkradły się do ich łask już poprzedniej jesieni i zimy, a teraz stawiają nad nimi przysłowiową kropkę nad i. Mogą się pojawić w różnych wydaniach – wszystkie modele z nimi w roli głównej są hot. Na nich jednak lista trendów się nie kończy. Sprawdźmy więc co piszczy w trawie w modnym obuwiu wiosna-lato 2022.

Modne buty wiosna-lato 2022 – koturny

Koturny są bezapelacyjnym hitem nadchodzących sezonów. Wkradły się do łask światowej klasy projektantów, ale także nasi rodzimi widzą w nich ogromny potencjał. Pojawiają się więc zarówno w sandałach, jak i w botkach. Mogą sobie na nie pozwolić zarówno posiadaczki szczupłych nóg, jak i tych bardziej masywnych. Kwestia jedynie doboru odpowiedniej wysokości i grubości – ma być przede wszystkim proporcjonalnie do sylwetki. Jeśli chodzi o kolorystykę, to tutaj mamy ogromne pole do popisu. Można śmiało stawiać na klasykę gatunku, czyli czerń, ale kroku dzielnie dotrzymują jej biele i beże we wszystkich swoich odsłonach. Nie bez przyczyny projektanci pokochali także kolory – w końcu lato to feria barw i radość, więc dlaczego nie można tych emocji przełożyć na kolorystykę obuwia?

Modne buty damskie wiosna-lato 2022 – białe sneakersy

Białe sneakersy to klasyka gatunku, którą pokochały kobiety na całym świecie. Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie wyszły z trendów, ale w tym sezonie okazuje się, że na pewno weszły na podium najbardziej gorących tendencji w modzie damskiej związanej z wyborem obuwia. Ten model można zestawić ze wszystkim – od marynarki i dżinsów tworząc świetną casualową stylizację, po sukienkę lub też krótkie spodenki. W każdym wydaniu sprawdzą się znakomicie, co pokazuje tylko, że białe sneakersy są szalenie uniwersalne i naprawdę warto jest mieć je w swojej szafie.

Modne obuwie damskie wiosna-lato 2022 – mokasyny

Mokasyny to kolejny model, który znają wszyscy, ale nie każdy się z nim zaprzyjaźnił. Tej wiosny naprawdę warto, bo jest w czym wybierać. Projektanci proponują mokasyny w różnych wydaniach i wariantach kolorystycznych. Śmiało można więc stawiać na modele w których rolę główną gra złota klamra i wysoka koturna, ale także te, które są niezdobione żadną z ozdób i w wydaniu nude. Każdy model mokasynów jest w tym roku naprawdę gorącym trendem, więc warto jest mieć w garderobie przynajmniej jeden z nich.

Skomentuj