W tym roku nie trzeba rezygnować z zimowego wyjazdu w góry – pomimo pandemii gospodarstwa Roter Hahn zapraszają do bezpiecznego wypoczynku w rodzinnych farmach, położonych w urokliwym o każdej porze roku Południowym Tyrolu. Gospodynie ugoszczą najlepszymi regionalnymi przysmakami, a goście będą mogli cieszyć się pięknem zimy w otoczeniu włoskich Dolomitów i odkrywać pełen atrakcji region – śnieżny raj dla wszystkich miłośników tej pory roku.

Polska gościnność w Tyrolu

Na aktywny zimowy wypoczynek warto wybrać się do Verlotthof, gdzie na przyjezdnych czeka mariaż polsko-włoskiej gościnności, ponieważ turystów ugości gospodyni polskiego pochodzenia. Verlotthof to raj dla zwolenników saneczkarstwa, ponieważ tor saneczkowy znajduje się zaledwie półtora kilometra od farmy. W słoneczne poranki turystów zachwycą bajeczne widoki, ponieważ farma jest usytuowana w samym sercu Dolomitów. Po całym dniu aktywności na śniegu goście mogą zregenerować się w saunie, a także skorzystać z odprężających zabiegów i masaży.

Kwintesencja zimy

Zimowy urlop na wysokości 1500 m? Gospodarstwo Niederhaushof w Ulten zaprasza na kameralny i bezpieczny wypoczynek w otoczeniu majestatycznych gór. To idealne miejsce dla osób ceniących sobie relaks w otoczeniu natury. To też miejsce dla tych, którzy z utęsknieniem wyczekiwali białej zimy – w tym roku spadło tu aż 2 metry śniegu!

Bogactwo smaków

Południowy Tyrol to połączenie alpejskiej i śródziemnomorskiej kuchni, której można zasmakować w wielu gospodarstwach spod znaku czerwonego koguta. W niezapomnianą wędrówkę smaków zaprasza gospodarstwo Kinigerhof, w którym znajduje się restauracja. Goście mogą więc zjeść tu nie tylko domowe śniadanie, ale też wykupić pobyt z pełnym wyżywieniem. Serwowane potrawy są przygotowywane z najwyższej jakości składników pochodzących z własnej lub lokalnej uprawy. Kinigerhof to doskonałe miejsce na zimowy pobyt dla amatorów skialpinizmu i biegów narciarskich – trasy narciarskie znajdują się niemal na podwórku farmy.

Warto zacząć planować letni wypoczynek

Za oknem panuje jeszcze zimowa aura ale już teraz warto zaplanować wakacyjny wyjazd i zobaczyć piękno Południowego Tyrolu również latem. Piesze wędrówki po szlakach, które wiją się wśród Dolomitów, winnic, jezior, sadów jabłoniowych czy w pobliżu potężnych zamków i twierdz to z pewnością niezapomniana przygoda. W trakcie wędrówki można odwiedzić pobliskie gospodarstwa agroturystyczne Roter Hahn, które ugoszczą turystów regionalną kuchnią i produktami domowej roboty – winami, serami i mnóstwem innych wyrobów własnej produkcji.

W Południowym Tyrolu jest aż 300 słonecznych dni w roku, dlatego też jest to doskonałe miejsce, aby skorzystać z dobrodziejstw natury i wykąpać się w jeziorach, górskich potokach czy naturalnych stawach. Miejsca na wakacyjny pobyt można szukać na stronie www.roterhahn.pl, gdzie do wyboru znajduje się ponad 1600 gospodarstw. Wystarczy wskazać opcję z wyżywieniem lub bez i określić swoje preferencje co do położenia i rodzaju– czy ma to być farma np. z winnicą, zajmująca się uprawą owoców czy hodowlą zwierząt. Z pewnością każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie i najbliższych i spędzi niezapomniane wakacje w jednym z gospodarstw Roter Hahn.

Skomentuj