Beton komórkowy to bardzo nowoczesny, wygodny i powszechnie stosowany materiał budowlany, który może być wykorzystany do kompleksowego wznoszenia ścian nośnych i działowych. Zalet betonu komórkowego jest bardzo dużo. Wśród najważniejszych można wymienić dostępność, łatwość obróbki i stosowania, jak również dobre parametry izolacyjne. Dlaczego warto stosować bloczki z betonu komórkowego?
Chcąc zbudować wymarzony dom, zdecydowanie musimy brać pod uwagę konieczność zakupu odpowiedniej jakości materiałów budowlanych. Przede wszystkim musimy sobie również odpowiedzieć na pytanie, z czego ma być postawiony nasz dom. Rynek materiałów do budowy domu jest różnorodny, mamy więc możliwość wyboru dokładnie takiego rozwiązania, które z naszego punktu widzenia jest odpowiednie.
Nie możemy również przejść obok wymogów, które stawia nam projekt budowlany. Musimy stosować dokładnie taki materiał, jaki określa projekt. Bardzo popularne są bloczki z betonu komórkowego.
Co to jest beton komórkowy?
Beton komórkowy, zwany inaczej gazobetonem to powszechnie stosowany materiał budowlany. Jest to pewien rodzaj lekkiego betonu, który otrzymywany jest poprzez zastosowanie, wprowadzenie gazu (powietrza, pod ciśnieniem) do elastycznej mieszanki cementowej. W wyniku takiego procesu otrzymujemy materiał, w którym powstają jednorodne pory, zwane komórkami. Bloczki z betonu komórkowego, bo o nich mowa, charakteryzują się lekkością, łatwością stosowania, prostotą obróbki (docinania), jak również różnorodnością rozmiarową.
Gdzie można wykorzystać beton komórkowy?
Bloczki z betonu komórkowego są powszechnie stosowane zarówno w szeroko rozumianym budownictwie mieszkaniowym, jak również przemysłowym. Wykorzystywane są do wznoszenia ścian działowych i ścian nośnych w obiektach budowlanych.
Jakie zalety mają bloczki z betonu komórkowego?
Beton komórkowy jest bardzo dobrym materiałem budowlanym. Jego główne zalety to:
– dostępność,
– atrakcyjna cena w porównaniu do pustaków ceramicznych,
– różnorodność rozmiarów,
– łatwość obróbki, docinania,
– łatwość wiercenia otworów,
– szybkość murowania,
– równa powierzchnia, która ułatwia tynkowanie tradycyjne bądź klejenie płyt gk,
– łatwość wykonania elewacji zewnętrznej.
Kupno i zastosowanie dobrej jakości bloczków z betonu komórkowego jest wygodnym rozwiązaniem, pozwala również na wygenerowanie dość sporych oszczędności, które możemy przeznaczyć na inne potrzeby.