Z powodu długotrwałego wdychania zanieczyszczeń z powietrza w tym pochodzących ze smogu pyłów, co roku wiele negatywnych skutków odczuwa praktycznie większość społeczeństwa. Nie tylko osoby zamieszkujące duże miasta, ale również niewielkiej mieściny czy nawet wioski, zanieczyszczenia powietrza nie występują jedynie w dużych aglomeracjach miejskich. Szczególnym zagrożeniem jest są frakcje pyłów PM 10 oraz PM 2.5, naukowcy są zgodni co do tego, że ich wdychanie może nieść za sobą wiele negatywnych skutków. Tego typu zanieczyszczenia krążą nie tylko w powietrzu na zewnątrz, ale także z łatwością przedostają się do pomieszczeń, szkodząc tym samym także kiedy przebywamy we własnym domu. Jak sobie skutecznie poradzić z zanieczyszczeniami powietrza?

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji- czyli jak skutecznie zwalczać zanieczyszczenia powietrza

Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, które wciąż wdychamy nie pozostają obojętne dla naszego organizmu. Częstsze bóle głowy, obniżone samopoczucie i koncentracją, problemy ze snem,ale również częściej występujące choroby w szczególności choroby układu oddechowego, wszystkie te objawy mogą mieć przyczynę właśnie w zanieczyszczonym powietrzu. Na szczęście nie jesteśmy wobec nich całkowicie bezradni. Eliminacja zanieczyszczeń z powietrza w danym pomieszczeniu jest prostsza niż może się wydawać. Urządzeniem, które umożliwia usuwanie zanieczyszczeń jest oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji. Dzięki zaawansowanym i wieloetapowym sposobom filtracji, powietrze zostaje oczyszczone z wszelkich szkodliwych substancji, a także odświeżone, pozbawione brzydkich zapachów i zdecydowanie bardziej rześkie. Wszystko to oczywiście w sposób pozytywny wpływa na nasz organizm. 

Jaki zatem wybrać oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji?

Na rynku pojawia się coraz więcej producentów, którzy zajmują się produkcją urządzeń do sterylizacji powietrza, to zdecydowanie szybko rozwijająca się branża. Producentami cieszącymi się największym zaufaniem obecnie są:

  • Sharp
  • Vestfrost
  • Ideal
  • Fellowes

Jeśli szukamy modelu do większego pomieszczenia, który jest wysoce skuteczny, pracuje cicho, wygląda dobrze, a przy tym jego cena jest atrakcyjna , warto postawić na popularny model od Vestfrost- oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH. Jego powierzchnia oczyszczania wynosi 48m2, natomiast wydajność 450m3/h. Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z 40WH pracuje wieloetapowo, eliminując z powietrza najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia. Do filtracji wykorzystano tutaj filtr wstępny, węglowy, HEPA, lampę UV-C LED a także jonizator, dzięki czemu można liczyć na najlepsze efekty. Oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH sprawdzi się również w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca, bo choć jego wydajność i powierzchnia oczyszczania nie są małe, to wygląd mają bardzo smukły i raczej kompaktowy, dzięki czemu z łatwością umieścimy go w niemal każdym pomieszczeniu. Dużą zaletą tego urządzenia jest także możliwość sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej,a także atrakcyjna cena. W profesjonalnych sklepach model oczyszczacz VESTFROST VP-A1Z40WH, można kupić w cenie ok. 1499 zł.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

 

Skomentuj