Wybór dobrej firmy sprzątającej biura pozwala na uzyskanie kompleksowego wsparcia wtedy, gdy celem jest idealna czystość i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Jak ją znaleźć?

Na rynku działa wiele firm sprzątających, która również specjalizują się w sprzątaniu biur, zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę. Gdy potrzebne jest profesjonalne i kompleksowe sprzątanie biur Gliwice to miasto, gdzie do dyspozycji klientów jest szereg ofert.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, gdy wybiera się firmę sprzątającą? Oto najważniejsze kwestie!

1. Zakres usług

Dobra firma sprzątająca powinna przede wszystkim oferować usługi w szerokim zakresie. Dzięki temu może ona zapewnić pełne wsparcie niezależnie od tego, jakie usługi mają być wykonane w biurze.

Wśród usług dostępnych w firmach sprzątających znajdują się:

  • ścieranie kurzu i usuwanie zabrudzeń z powierzchni
  • odkurzanie podłóg
  • zmywanie podłóg
  • pranie wykładzin i tapicerek
  • mycie okien i innych szkieł
  • sprzątanie kuchni, pokojów socjalnych, łazienek
  • uzupełnianie papierów, ręczników jednorazowych i innych materiałów eksploatacyjnych
  • dezynfekowanie powierzchni, powietrza

Zakres usług najlepiej dostosować do indywidualnych wymagań, aby skorzystać z fachowej i kompleksowej obsługi dla maksymalnej czystości biura.

2. Zaplecze

Firma sprzątająca powinna zapewniać swoim klientom obsługę nie tylko w szerokim zakresie, ale także prowadzoną na bazie nowoczesnego zaplecza.

Duże znaczenie ma dostępność nowoczesnych sprzętów, między innymi do prania ekstrakcyjnego tekstyliów czy urządzeń dezynfekujących.

Wybrane firmy sprzątające oferują także usługi świadczone z użyciem ekologicznych, przyjaznych dla środowiska środków czystości.

3. Referencje

Dobre referencje to najlepsze świadectwo wysokiej jakości obsługi. Można sprawdzić je bezpośrednio na stronach internetowych firm sprzątających.

Dodatkowo warto też zapoznać się z opiniami, jakie można znaleźć online. Dzięki nim także można dowiedzieć się, czy firma sprzątająca cieszy się powodzeniem wśród klientów.

4. Liczba pracowników

Gdy firma dysponuje większą liczbą pracowników, wówczas może ona skutecznie posprzątać nawet duże biuro w krótkim czasie. Warto zatem uwzględnić wtedy ten parametr, gdy firma jest większa, dlatego 1-2 pracowników to za mało, by szybko ją posprzątać.

5. Cennik

Ceny usług sprzątających są istotne, ale nie powinny być kluczowym parametrem przy podejmowaniu decyzji.

Obsługa może odbywać się w ramach jednorazowego serwisu lub też w harmonogramie. Podpisanie dłuższej umowy z firmą sprzątającą powala na obniżenie kosztów jej obsługi.

Skomentuj